Energiaaudit

Energiaaudit ABauditist

Energiaaudit ABauditistEnergiaaudit on protseduur, mis selgitab, kuidas kasutatakse energiat, millised on võimalikud energiasäästumeetmed ja kuidas saab auditiobjektil energiat säästlikumalt kasutada.

Energiaaudit annab ülevaate hoone tehnilisest seisukorrast ja energiakadudest. Energiaaudit toob esile renoveerimistööde prioriteedid koos energiasäästu ja tasuvusarvutustega.

Energiaauditit võib vaadelda ka osana hoone seisukorra uurimisest, mille eesmärgiks on kindlaks teha hoone energeetiline ja tehniline olukord. Olukorra uuringuna on energiaaudit kasulik vahend, mis aitab koostada hoone pikaajalist renoveerimise kava.

Auditeerimisaruande põhjal saab kergesti koostada hoone energiakvaliteedi teatist, hoone energiasertifikaati või omistada hoonele vastaval tasemel energiamärgistus. Need dokumendid on väärtuslikud hoone müümise korral.

Energiaauditi tulemuseks on loetelu energiasäästumeetmetest ja abinõudest hoones energiasäästu saavutamiseks. Soovitatud energiasäästumeetmeid rakendades, võib hoone valdaja vähendada energiale ja muudele kuluartiklitele tehtavaid kulutusi.

Energiaauditite teostamise kogemused

ABauditi meeskonnal on kogemus energiaauditite tegemisel alates 2009 aastast. Energiaauditeid oleme teostanud nii elumajadele kui ka koos partneritega ühiskondlikele hoonetele nii Eestis kui ka Soomes. Aastaid oleme energiaauditeid teinud ka Eestis erinevatele kortermajadele ja ka mõningatele ühiskondlikele hoonetele. Lisaks on viimasel ajal lisandunud ka eramajade kliendid, kes on teadustanud, et energiaauditi abil on oluliselt lihtsam planeerida edasisi renoveerimistöid.

Milleks energiaaudit vajalik on?

Energiaauditi abil on Teil võimalik saada täpne ülevaade, milline on Teie maja energiakasutus ja kust kaudu energia kaob. Oleme koostanud spetsiaalse lehekülje Energiaauditi Korduma Kippuvad Küsimused, kust leiate loodetavasti vastused enamustele oma küsimustele.

Kuidas energiaauditit tellida?

Energiaaudit ABauditistEnergiaauditi tellimiseks saatke meile e-mail või helistage – kontaktid leiate Kontaktide lehelt. Andke meile auditeeritava maja aadress ja siis saame teha Teile vastava hinnapakkumise. Hinnapakkumise saadame Teile üldjuhul paari tööpäeva jooksul. Sele käigus kontrollime eelnevalt üle ehitusregistri andmed Teie hoone kohta.