EKKHL-i koolitused 2015 aasta sügisel

ABauditi poolt antud koolitused

2015 aasta sügisel sai antud koolitusi EKKHL-i kinnisvara haldajatele ja hooldajatele. Kokku sai antud kolm koolitust kahel erineval teemal.

Esimeseks koolituse teemaks oli Hooldustööde dokumenteerimine, kus sai antud ülevaade erinevate tehnosüsteemide dokumenteerimisest ja päevikute täitmisest. Miks üldse hooldustöid on tarvis dokumenteerida, kuidas seda teha ja millised dokumenteerimise võimalused olemas on. Loodetavasti oli antud koolitusest osalejatele kasu ja nad said ka edasiseks tööks mõningaid näpunäiteid.

Teiseks koolituseks oli Tehnosüsteemide koostöö. Tegu oli tegelikult päris raske koolitusega – ehk just selle ettevalmistuse osa. Kuigi kogemusi on antud teema osas palju, siis probleeme tekitas just see, et kuidas sellist koolitust ülesse ehitada, sest pole konkreetset lähteülesannet. Kui oleks ülesanne, et kuidas ruumikontroller panna tööle teiste samas ruumis olevate süsteemidega – see oleks oluliselt lihtsam koostada ja sellest rääkida. Kuid lõppkokkuvõttes sai räägitud natukene teoreetilist osa, et mida üldse erinevate tehnosüsteemide koostöö all mõista ja kuidas nad teoreetiliselt koos töötavad. Lisaks ka ülevaade enamlevinud süsteemidest, mis praegu koos tööle pannakse ja millised on veel võimalused. Ning lõpetuseks sai kajastatud erinevaid probleeme ja jagatud ka kiireid näpunäiteid, kuidas näiteks energiasäästu lihtsalt ja kiiresti on võimalik saavutada erinevaid tehnosüsteeme koos töötama pannes.

Mõlema koolituse materjalid on ka siia lisatud.

Hooldustööde dokumenteerimine

Tehnosüsteemide koostöö

Comments are closed.