Energiaaudit või energiamärgis?

Energiaaudit või energiamärgis?

Ärge põletage raha - tellige energiaaudit või energiamärgisJust sellise küsimuse ees seisavad taas paljud korteriühistute juhatuse liikmed – samuti ka erinevate teiste hoonete haldajad. Sügis on käes, kütteperiood pole enam kaugel ja taas tuleks hakata mõtlema, kuidas energiat säästa oleks võimalik.

Kuigi alati tundub raha vähe olevat, siis ainult selle põhjal otsustada mitte midagi teha on kindlasti vale. Vahest võib nii energiaaudit või ka energiamärgis tuua välja hoones olulised säästuvõimalused – mille rakendamine ka kiiret tagasiteenimist võimaldab. Loomulikult ei ole selliseid kohti palju, kuid neid siiski on välja tulnud energiaauditite käigus. Kuna energiamärgise väljastamisel vaadatakse hoone üldist tarbimist ja selle põhjal väljastatakse märgise klass, siis ainult selle väljastamisest ei piisa, et selgeks saada, kas on olemas ka lihtsamaid võimalusi energia säästmiseks. Selle pärast soovitab ABaudit tellida energiamärgis koos energiaaudiitori külaskäiguga ja kiire ülevaate tegemisega objektile. Selline lühike külastus on oluliselt soodsam, kui energiaaudit, kuid annab siiski informatsiooni, mida ja kuidas edasi minna.

Energiaaudit Kredexi toetuse jaoks

Energiaaudit või energiamärgis aitab säästa rahaKui soovite aga näiteks koostöös Kredexiga ka toetust saada, siis on Teil kindlasti tarvis ka energiaauditit. Energiaauditi käigus tutvutakse põhjalikumalt Teie hoonega, koostatakse hoone tarbimiste põhjal bilanss ja lõpuks pakutakse välja ka vastavad parandusmeetmed, mille abil on võimalik energiat säästa ja samuti ka sisekliimat normaalse kvaliteediga tagada. Kuigi esialgu võivad tunduda soovitatud tööd meeletult kallid ja võimatud, siis tegelikult paljudel juhtudel isegi esialgu hoone üldine maksukoormus oluliselt ei tõuse, sest saavutatav sääst ja võetud laenu tagasimakse tasakaalustavad teineteist. Kuid kindlasti tuleb renoveerimisel olulist tähelepanu pöörata sisekliima tagamisele. Paljudel juhtudel soojustatakse küll hoone, kuid sisekliima tagamisele suurt tähelepanu ei pöörata ja sellega nullitakse ka kogu saadav sääst. Kui elamus on umbne, siis inimesed hoiavad aknaid lahti või on paigaldatud hoopis odav värskeõhu klappide süsteem, mis samuti energiat väga palju kulutab.

Energiamärgis või energiaaudit tellige oma ala asjatundjatelt

Just praegu sügisel on õige aeg hakata planeerima oma hoonele energiaauditi tellimist. Selleks, et saada korrektne ülevaade hoonest on energiaauditit kõige parem teha kütteperioodil, siis saab teha ka vajalikud sisekliima mõõtmised. ABaudit teeb sisekliima mõõtmistega koos ka CO2 mõõtmiseid hoonetes, et sellega saada täpsem info hoone ventilatsiooni toimimisest.

Energiamärgist võib tellida läbi aasta, kuid kui soovite lisaks ka hoone ülevaatust, siis soovitame kindlasti ka energiamärgis tellida siiski kütteperioodil. Energiamärgist on Teil aga kindlasti tarvis, kui plaanite oma eluaset müüa või välja rentida. Sest just selle abil saavad tulevased ostjad või üürnikud infot, millised on nende tulevased kommunaalkulud.

Asume ühiselt energiat säästma – ABaudit

Comments are closed.