Korterelamute renoveerimistoetus jätkub

KredEx annab teada:

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas sel nädalal halduslepingu muudatuse KredExiga, mille tulemusena toetab riik kolme miljoni euroga täiendavalt korterelamute renoveerimist kuni 35 protsendi ulatuses.

Minister Partsi sõnul on renoveerimistoetustega jätkamine hädavajalik ning seda näitab ka korteriühistute suur huvi programmi vastu. „Kui tänaseks on programmi abil renoveeritud üle 500 kortermaja ning järjekord on endiselt ukse taga, siis järelikult süsteem toimib ja sellega tuleb jätkata,“ ütles Parts. „Eesmärk on renoveerimisprogrammiga vähendada kulusid küttele ja parandada elukeskkonda,“ lisas minister.

Täiendava kolme miljoni euro eest on võimalik toetada hinnanguliselt kokku ligi 50 kortermaja renoveerimist, sh ligi 20 maja renoveerimist 35% toetusega ning u 30 maja renoveerimist 25 ja 15 protsendise toetusmääraga.

Lähemalt võite lugeda KredExi lehelt

Samas on tarvis renoveerimistoetusega kindlasti ka energiaauditit. Kuid kui ei plaanita lähimal ajal siiski energiaauditit tellida või kaheldakse renoveerimise vajalikuses, siis on mõistlik tellida energiamärgis, et selle abil sõltumatult hinnata, kas ja kui kiiresti renoveerimine ära tasuks.

Comments are closed.