Energiasäästu nipp – kontrollige üle oma sooja vee temperatuur

Energiasäästu nipid ABauditist

Energiaauditeid ja energiamärgiseid väljastades, samuti erinevatel koolitustes osaledes on lõpuks kogunenud üsna suur kogemustepagas energiasäästu alal. Järgnevalt jagame Teile järjest erinevaid energiasäästu meetmeid tutvustama, et Teil oleks ka endal võimalik oma energiatarvet kontrolli all hoida. Püüame võimalikult lihtsalt seletada tehnilisi termineid, et ka tavakasutajal oleks võimalik aru saada, millest jutt käib. Kõik nipid on tegelikult lihtsad ja varustatud ka hinnangulise aja või rahalise kuluga, samuti ka hinnangulise energiasäästu protsendiga.

Kontrollige üle oma sooja vee temperatuur

Energiasäästu nipid ABauditistEnamus soojavee boilereid, küttesõlmede ja katelde kontrollereid võimaldavad seadistada sooja tarbevee temperatuuri erinevatele temperatuuridele. Eestis on valdavalt kasutusel 55C sooja vee temperatuurina. See temperatuur on täiesti piisav ja selle vee temperatuuriga ei ole ka ohtu põletuste tekkeks. Samuti ei hakka selle temperatuuriga ka erinevad bakterid vees arenema. Samas on siiski mitmel pool kasutusel veel 65C tarbevesi või ka veelgi kõrgemad temperatuurid. Kui konkreetset vajadust ei ole, siis langetage sooja tarbevee temperatuur 55C peale. Nii on ohutum ja samuti hoiate sellega ka energiat kokku, sest vee soojendamise peale kulub vähem energiat. Hinnanguline energiasääst on umbes 10% – konkreetsed suurused sõltuvad aga süsteemi suurusest, tüübist ja loomulikult ka kasutuse intensiivsusest.

Kui kõrvetate kraanist tuleva veega oma kätt, nii et tekivad ka esimesed põletuse tunnused, siis tasub kindlasti oma sooja vee temperatuur üle kontrollida!

Energiaaudit ja energiamärgis ABaudit OÜ-st

ABaudit OÜ teeb erinevatele hoonetele energiaauditeid ja samuti väljastab ka energiamärgiseid. Kuna omame pikaajalist kogemust erinevate tehniliste süsteemide hoolduse ja haldusega, siis on pöörame suurt tähelepanu just tehnosüsteemidele (küttesüsteemid, ventilatsioonisüsteemid, automaatika). Seega võite meilt abi saada ka siis, kui tavapärased energiasäästu soovitused (maja soojustamine) mingil põhjusel ei sobi või kui peale soojustamist on energiakulu endiselt Teie meelest liiga kõrge.

Comments are closed.