Energiasäästu nipp – lülitage välja ekraanisäästjad (screensaverid)

Energiaaudit ja energiamärgis ABaudit OÜ-st

ABaudit OÜ teeb erinevatele hoonetele energiaauditeid ja samuti väljastab ka energiamärgiseid. Kuna omame pikaajalist kogemust erinevate tehniliste süsteemide hoolduse ja haldusega, siis on pöörame suurt tähelepanu just tehnosüsteemidele (küttesüsteemid, ventilatsioonisüsteemid, automaatika). Seega võite meilt abi saada ka siis, kui tavapärased energiasäästu soovitused (maja soojustamine) mingil põhjusel ei sobi või kui peale soojustamist on energiakulu endiselt Teie meelest liiga kõrge.

Energiaauditeid ja energiamärgiseid väljastades, samuti erinevatel koolitustes osaledes on lõpuks kogunenud üsna suur kogemustepagas energiasäästu alal. Järgnevalt jagame Teile järjest erinevaid energiasäästu meetmeid tutvustama, et Teil oleks ka endal võimalik oma energiatarvet kontrolli all hoida. Püüame võimalikult lihtsalt seletada tehnilisi termineid, et ka tavakasutajal oleks võimalik aru saada, millest jutt käib. Kõik nipid on tegelikult lihtsad ja varustatud ka hinnangulise aja või rahalise kuluga, samuti ka hinnangulise energiasäästu protsendiga.

Lülitage välja ekraanisäästjad

Energiasäästu nipid ABaudit OÜ-stKäesolev energiasäästu nipp annab suurimat efekti suurtes kontorites ja ettevõtetes, kuid samuti võivad selle abil säästa ka kodutarbijad, kellel veel vanemad CRT monitorid kasutusel. Tihti on erinevatel arvutigraafikutel ja mänguritel üsna suured ja võimsad monitorid. Kuid kui keegi parasjagu arvutit ei kasuta, siis on tihti jäänud vanast harjumusest peale erinevad ekraanisäästjad. Mõnele lausa meeldib vaadata, kuidas tegevusetult oleva arvuti ekraanil erinevad pildid vahetuvad või ilus muster jookseb. Kuid kahjuks ei teavitata ennast, kuid palju sellega energiat kulutatakse. Praegu ka kõige energiasäästlikumad monitorid kulutavad ca 20W energiat. Enamiku monitoride energiatarve jääb aga 25-100W vahele. Kui nüüd Teie kontoris töötab juba 10 inimest ja nad kõik kasutavad energiasäästjaid – võite ise arvutada, kui palju tegelikult energiat kulutate.

Energiasäästu soovitus

Seadistage oma arvutite ja läptopide monitorid nii, et kui nad on tegevusetult, siis nad lülitatakse ka kohe välja. Isegi, kui esmapilgul tundub, et saavutatav energiasääst on tühine, siis aastas lõikes võib tulla kokku üsna suur summa. Isegi, kui monitor päevas 1 tunni vähem töötab, siis ka siis annab aastas ca 15-25kWh säästa arvuti kohta. Ja kui kasutajaid on juba rohkem, siis seda suurem ka sääst tuleb. Nii võib kümne töötajaga firma säästa lihtsa seadistusega aastas juba üsna normaalse summa. Seda eriti siis, kui monitore ja arvuteid üldse välja ööseks ei lülitata!

Comments are closed.